אלטשולר שחם

הערב: מתארחים בכפר בלום

02/01/2022  | חדשות

אחרי הפספוס נגד חולון - נתארח הערב (19:00) בכפר בלום למשחק נגד גליל עליון במטרה לשוב למסלול הנצחונות (ישיר בערוץ STARS5)

אחרי ההפסד לחולון במחזור האחרון - תתארח הערב (19:00) הקבוצה בכפר בלום למשחק חשוב במטרה לשוב למסלול הנצחונות.

שופטי המשחק: דודי רומנו, כפיר מועלם, אור זרור.

גליל עליון תגיע להתמודדות אחרי ניצחון על מכבי ראשון לציון במחזור האחרון - 81:80.

הפועל באר שבע ניצחה רק באחד מששת המחזורים האחרונים ואת הסיבוב הראשון היא סגרה עם רצף של שלושה הפסדים, כולל 75:74 כואב בקונכיה להפועל "יונט" חולון, שעלה לה בכרטיס לגביע המדינה. האדומים מהנגב סגרו מינוס 15 ברבע הרביעי, אך נכנעו לסל של גיא פניני בשניות הסיום. הקבוצה איבדה 10 כדורים בלבד, אבל קלעה באחוזים נמוכים גם לשלוש (7-26, 27%) וגם מקו העונשין (9-16, 56%). ג'וניור איטו ודרק פארדון הובילו עם 16 כל אחד, קודי דמפס הוסיף 12.

באר שבע לא ספגה יותר מ-75 נקודות באף אחד משלושת משחקיה האחרונים, אבל נעצרה בהם על 68.3 נקודות זכות בלבד. זהו רצף ההפסדים הכי ארוך שלה מאז דצמבר 2020, אז נוצחה בארבעה מחזורים ברציפות. המשחק בינה לבין גליל עליון בסיבוב שעבר בקונכיה, שהיה הראשון ביניהן אי פעם בליגת ווינר סל, הורכב משתי מחציות שונות בעליל: להפסקה ירדה באר שבע ביתרון 23:35, אך אחריה נוצחה 50:26, כשהיא מסיימת את 20 הדקות האחרונות עם יותר איבודי כדור (6) מאשר סלי שדה (5 מ-32!) ומדד (5).

העולה החדשה לא ממש הבריקה מול נועלת הטבלה ביום חמישי, אבל עם הרבה אופי ורצון הצליחה לגרד את הניצחון, אחרי התעלות נוספת בקלאץ' של אירבו. לואיס נמצא בכושר מצוין וכדי לפתח רצף ניצחונות חדש, הוא יצטרך לקבל יותר עזרה מחבריו. מאז המשחק בחולון, החבורה של ברק פלג נחלשה מאוד בקליעה מבחוץ והיא תנסה לאפס ידיות בבית, לפני רצף משחקים מול קבוצות הצמרת בליגה ובגביע.

באר שבע נפלה מהשמינייה ולאור הניצחונות של שכנותיה בטבלה, היא צריכה להתחיל לפזול כלפי מטה. הקבוצה שיחקה מהר יותר בתחילת המשחק מול חולון מאשר במשחקיה הקודמים, אך בהמשך האטה ולא הצליחה לייצר יותר נקודות במעבר עד דקות הסיום. כדי לנצח יריבה איכותית בחוץ, היא תהיה חייבת לנסות לרוץ יותר וגם לשפר את אחוזי הקליעה מהקו, שהידרדרו עוד יותר בשבועות האחרונים.

ניצחון גדול ב"בית מכבי"

ניצחון גדול ב"בית מכבי"

הערב: מתארחים ב"בית מכבי"

הערב: מתארחים ב"בית מכבי"

נוער: סיכום חודש דצמבר

נוער: סיכום חודש דצמבר